Yandex.Metrika
Teknik Servis

Petek

Evlerde ısınmak için son yıllarda birçok kişi kombi sistemine geçiş yaptı. Doğalgaz hem çok ucuz hem de sadece ısınma değil aynı zamanda sıcak su ve ocak için de oldukça faydalı olduğundan dolayı birçok insanın tercihi oluyor. Doğalgaz ile ısınma söz konusu olduğu zaman insanların tek canını sıkan konu peteklerden yeterli performansı almamaları olmaktadır. Petek tıkanması gibi durumlarla karşılaşıldığında taktirde ne kadar yüksek ısıda kombi çalıştırırsanız çalıştırın istediğiniz kadar evi ısıtamazsınız. Peteklerin izle ortaya çıkmış olan bu problemlerin çözülebilmesi için petek temizliği yaptırmanız gerekiyor. Günümüzde oldukça uygun fiyatlara bu işlemi gerçekleştirebilen birçok özel servis bulunmaktadır. Bu özel servisler iki saat gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde evdeki bütün peteklerin temizliğini yapıyorlar.

Kendi başınıza peteklerin tıkalı olup olmadığını rahatlıkla anlama imkânınız bulunuyor. Kombiye en uzak olan petek üzerinde alt ve üst kısımlarında ısı farkı bulunuyorsa Petek tıkanıklığı bulunmaktadır. Petek tıkanıklığı zaman içerisinde borularda oluşan kir ve çamur gibi maddelerin birikmesinden ötürü meydana gelmektedir. Günümüzde geliştirilen teknolojiler sayesinde son derece basit bir biçimde tamiratı yapılabiliyor. Petek temizliği eskiden petekler yerinden sökülerek gerçekleştirilebilirken günümüzde sadece bir robotlu makine sayesinde basitçe yapılıyor. Robotlu makina öncelikle peteklerine saf su pompalayarak içerisinde bulunan kirli suyun dışarı çıkmasını sağlıyor. Petek içinde bulunan kirli su dışarı çıkınca ardından özel kimyevi madde uygulamasına geçiliyor.

Özel kimyasal madde boruların korunmasında ve içeride oluşan tıkanıklıkları açılmasında son derece etkili bir yöntemdir. Bu yöntemle beraber sizlerde Petek tıkanıklıklarının önüne geçebilirsiniz. Petek tıkanıklığı içeriğinde bulunan borulardaki kir ve çamurdan meydana geldiği için bunu açıcı özelliği bulunan kimyasal bir madde ile ortadan kaldırmak ve temizlemek mümkündür. Profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilebilen petek temizliği yılda bir kez yaptırılmalıdır. Daha az fatura ödeyerek daha çok ısırmak isteyen insanların mutlaka yaptırması gereken petek temizliği yaklaşık 120 ile 200 lira arasında yapılabiliyor. Bizler de bu uygun fiyatları ödeyerek peteklerinden tam performans almaya başlayabilir ve evinizi ağız tadıyla ısıtabilirsiniz.

Bizi Haritada Bulun

Seka Servis

Her Zaman Birince Kalite Parça ve Kalite Hizmet Anlayışımız İle Seka Servis.

http://www.sekaservis.com/
info@sekaservis.com

İletişim Bilgilerimiz

Seka Teknik Servis

Adres: Zafer Mahallesi Yıldırım Beyazıt Cd. No:18 Bahçelievler/İstanbul

Tel: +90 212 551 74 38

GSM: +90 531 951 83 74

E-Posta: info@sekaservis.com