Yandex.Metrika
Teknik Servis

Seka Klima Bakımı

Klimalarınızın genel bakımı yerinde yapılarak, cihaz içerisinde birikmiş kir, toz vb. artıkların temizliği klima temizleme ilaçları ile gerçekleştirilir. Klimanızın en az 6 ayda bir bakımının yapılması gerekmektedir. Altı ayda biriken bakteriler bir süre sonra solunum yolu enfeksiyonları ve erken yaşta akciğer hastalıklarına sebebiyet vermektedir. Seka Klima Bakımı filtrelerinizin ilaç yardımı ile suyun altında güzelce yıkanır, yıkanan filtreler kurumaya alınır. Filtrelerden sonra klimamızın içinde bulunan hava kondenser kısmı aynı şekilde ilaçlı suyla içerisine püskürtülerek içindeki kir, toz vb. birikintilerin dışarı çıkması sağlanır. Cihazımızın her 6 ayda bir bunu yapmanız gerekir zaten çıkar pisliğin size ne kadar tehlikeli olduğunu bakım esnasında da görebilirsiniz.

İç bakım işlemimizin ardın dış ünitemizin de bakılması yapılmalıdır. Aksi halde klimanızın veriminde düşüş ve elektrik tüketiminde yükselme meydana gelmektedir. Seka Klima Bakımı iç ünite temizliğinin den sonra dış ünitemizin kapaklarını açarak içerisindeki pervanenin kirini, pisini klimalar için üretilen ilaçlı su ile temizler. Bilirsiniz ki klimamızın tüm soğutma ve ısıtma işlemini dış üniteden gerçekleştirir ve içeri iç üniteye duruma göre soğuk ya da sıcak üflemesi için havayı gönderir. Dış ünitemizin pervanesi temizlendikten sonra ana motorumuzun kontrolü de elden geçirilir. Motor kontrolü yapılan dış ünitemizin zarar görmüş kondenser üzerindeki plakları pervaneye uyguladığımız temizlik yöntemi ile temizlenir. Ezilen kırılan yamulmuş plaklar tespit edilir duruma göre müdahalesi yapılır.

İç ünite ve dış ünite bakımlarının yapılmasından sonra klimamızın son olarak gazı kontrol edilir. Gazı azalmış cihazların öncelikli olarak gaz kaçağının tespiti yapılır. Seka Klima Bakımı kaçağın olduğu yerin tespit edilmesine olanak sağladığı gibi kaçak tespit edildikten sonra kaçağa kaynak uygulanabiliyor ise cihaz içerisindeki tüm gaz boşaltılarak kaynak işlemi gerçekleştirilir. Kaynak uygulanması muhtemel olan kısımlarda değiştirilmesi gereken parçalar siz değerli müşterilerimize yerinde gösterilerek değişecek parçanın fiyatı size belirtilir. Onaylamanız durumunda teknik ekibimizin yanında parça mevcut ise yerinde değiştirilir. Ekibimizde parça mevcut değil ise en geç 3 iş gününde parça tedarik edilir ve arızalı parça ile değiştirilir.

Tüm işlemlerimizden sonra klima bakım işlemi yerinde sizin kontrolünüzde gerçekleştirildikten sonra siz değerli müşterilerimize yapılan iş sonu raporuyla teslim edilir.

Bir Cevap Yazın

Bizi Haritada Bulun

Seka Servis

Her Zaman Birince Kalite Parça ve Kalite Hizmet Anlayışımız İle Seka Servis.

http://www.sekaservis.com/
info@sekaservis.com

İletişim Bilgilerimiz

Seka Teknik Servis

Adres: Zafer Mahallesi Yıldırım Beyazıt Cd. No:18 Bahçelievler/İstanbul

Tel: +90 212 551 74 38

GSM: +90 531 951 83 74

E-Posta: info@sekaservis.com